logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

SNICKERS Europa Cup 2019 – Tisková zpráva

SNICKERS Europa Cup 2019 – Tisková zpráva

SNICKERS FIS Europa Cup, závod Evropského poháru ve freestyle snowboardingu v Peci pod Sněžkou ovládla Šárka Pančochová, mezi muži zvítězil německý závodník Leon Guetel.

Po roce se opět do Pece pod Sněžkou vrátil Evropský Pohár ve freestyle snowboardingu. Na startu se sešly na čtyři desítky závodníků z šesti zemí. Na nejvetším domácím závodě nechyběla ani účastnice třech Olympiád Šárka Pančochová, která potvrdila dobrou formu z konce sezóny a závod vyhrála.

Dneska jsme v Peci zažili trochu bláznivé počasí, jako by se během závodu vystřídaly všechny roční období. Jsem ráda, že jsem si pohlídala rychlost a podařilo se mi odjet čistou jízdu a Evropský Pohár vyhrát“ řekla po závodě Šárka Pančochová.

Mezi muži zajel nejlépe Němec Leon Gutel. Z českých jezdců se do finale prosadil Petr Zvěřina 12.místo , Jan Rovenský 10.místo a Ladislav Hrstka 8.místo.

Letošní ročník byl organizačně velmi náročný, protože během stavby trati silně pršelo a sněžilo. Bylo velmi těžké postavit kvalitní a bezpečnou trať. Jsem rád, že se nakonec závod podařilo úspěšně odjet bez zranění a mohli jsme vidět kvalitní snowboarding“zhodnotil závod hlavní organizátor a trenér Martin Černík.

Ženy:
1.místo – Šárka Pančochová CZE

2.místo – Lucie Silvestre FRA

3.místo – Ema Santos AUT

4.místo – Marie Kreisingerová CZE

7.místo – Kristyna Leony Kulik CZE

8.místo – Tereza Šebková CZE

10.místo – Denisa Nosková CZE

 

Muži:

1.místo – Leon Guetel GER

2.místo – Noah Victor GER

3.místo – David Luckeurbauer

8.místo – Ladislav Hrstka CZE

10.místo – Jan Rovenský CZE

13.místo -Petr Zvěřina CZE