logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

SNICKERS FIS Europa Cup v Peci pod Sněžkou zná své vítěze.

SNICKERS FIS Europa Cup v Peci pod Sněžkou zná své vítěze.

Přes padesát závodníků z patnácti zemí bylo v sobotu 10.3. v Peci pod Sněžkou k vidění na slopestylové trati v rámci Evropského Poháru FIS ve Freestyle Snowboardingu.

 

Snickers FIS Europa Cup je v letos jediný snowboardový závod v České republice s mezinárodní účastí. Kromě mladých zahraničních snowboardových nadějí, se na startu objevili i naši olympijští reprezentanti.

Šárce Pančochové a Katce Vojáčkové se podařilo probojovat do finále, kde Šárka nestačila pouze na juniorskou mistryni světa polku Katarzynu Rusin. Katka Vojáčková nakonec skončila čtvrtá za švýcarkou závodnicí Ariane Burri. “Byl to první závod po Olympiádě a jsem ráda, že jsem si po 3 týdnech v Korei mohla zajezdit doma. Park tady v Peci byl i přes náročné počasí skvělě připravený a bylo fajn se společně potkat s našimi snowboardisty.” : komentovala po závodě Šárka Pančochová.

V mužích nakonec nestartoval náš nejlepší snowboardista Petr Horák, který se stále zotavuje z pádu na Big Airu v Pyonchangu. Finále tak bylo bez české účasti a první dvě příčky obsadili Nicola Liviero před Lorisem Framalinim z Itálie. Třetí místo obsadil švýcar Elias Rupp. Nejblíže z našich k postupu měl ve své rozjíždce Jan Rovenský a nejlepšího bodového výsledku dosáhl Jan Lohynský.

SNICKERS FIS Europa Cup organizovala asociace Czech Snowboarding (www.czechsnowboarding.cz), která je členem SLČR, za podpory
Královéhradeckého kraje a Skiresortu Černá Hora – Pec. “ Jsem rád, že jsme se po 10 letech vrátili s mezinárodní soutěží do Pece pod Sněžkou a ve finále byly k vidění opravdu skvělé triky. Evropský pohár je pro mladé talenty vstupní branou do světového snowboardingu. Právě zde se objevují budoucí olympijské naděje a pro naše snowboardisty je to skvělá inspirace.” : hodnotí celou akci ředitel závodu Martin Černík.

Přehled výsledků:

Šárka Pančochová 2.místo

Kateřina Vojáčková 4.místo

Tereza Šebková 12.místo

Jan Lohynský 15.místo

Jan Rovenský 17.místo

Kristián Salač 18.místo

Miki Pajer 23.místo

Jakub Hroneš 26.místo

Martin Mikyska 28.místo

 

Kompletní výsledky:EUROPA CUP WOMEN FINAL

Kompletní výsledky:EUROPA CUP MEN FINAL

Foto: Přemysl Vida (@premekvida)