logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

SNICKERS FIS Europa Cup

SNICKERS FIS Europa Cup

Mezinárodní soutěž ve Freestyle snowboardingu se po 10 letech vrací do Pece pod Sněžkou!

Mladé naděje evropského snowboardingu dorazí do České republiky, aby na závodě SNICKERS FIS Europa Cup zabojovali o startovní místa na Světovém Poháru 2018-2019.

SNICKERS FIS Europa Cup, závod Evropského poháru ve freestyle snowboardingu, se uskuteční v sobotu 10. března 2018 v Peci pod Sněžkou.     Je to přesně 10 let, kdy se v tomto resortu jel poslední mezinárodní závod ve snowboardingu – Snowjam 2008. Stejně jako tenkrát bude ve snowparku na Javoru čekat na závodníky kvalitní slopestylová trať. Evropský pohár je vstupní branou pro mladé snowboardisty do Světového snowboardingu, kde získávají zkušenosti a body nutné pro start na Světovém poháru. Kromě nováčků z celé Evropy se závodu zúčastní i vítězové Evropských pohárů – Kateřina Vojáčková a Petr Horák. Stejně jako oni i současní mladí snowboardisté se mohou přes Evropské poháry dostat až na Zimní Olympijské hry.

Program SNICKERS FIS Europa Cupu začíná ve čtvrtek 8. března příjezdy prvních jezdců, kteří budou mít ve čtvrtek a pátek možnost trénovat na sobotní závod. Ve startovním poli se objeví i naše známá snowboardistka, vítězka SP a medailistka z X-Games Šárka Pančochová „Poslení roky jsem ztrávila kvalifikací na ZOH a velkými mezinárodnámi soutěžemi. Jsem ráda, že se můžu vrátit do Pece, kde jsem na Snowjamu v roce 2008 zvítězila, abych mohla v klidu zajezdit a motivovat mladé snowboardisty k co nejlepším výkonům“.

Po 3 týdnech na ZOH se všichni těšíme snowboardový víkend u nás, kde se potkají různé snowboardové generace. Soutěže Evropského poháru jsou velmi důležité pro budoucí profesionální snowboardisty, kteří ještě nemají startovní místa na světovém poháru, protože právě na nich se rozhodne kdo se do nejvyšší série v další sezóně kvaifikuje.“ říká Martin Černík, organizátor závodu, bývalý český reprezentant a současný trenér české snowboardové reprezentace.

SNICKERS FIS Europa Cup organizuje asociace Czech Snowboarding, která je členem SLČR, za podpory Královéhradeckého kraje a Skiresortu Černá Hora – Pec.

Závod Evropského poháru se pojede v sobotu, kdy finále v olympijské disciplíně Slopestyle je na programu ve 13 hod. Vstup na akci je zdarma.

Doprovodný program bude v centru Pece pod Sněžkou v klubu Klondike, kde od 20.hod zahrají oblíbení DJs Akvamen a Robot.

Snowboardový víkend uzavře nedělní finálový závod Českého poháru Snowboard Zezula Tour – Mistroství ČR ve Slopestylu, které se pojede ve věkových kategoriích děti, junioři a dospělí.

Program:

Čtvrtek-Pátek

10:00 – 14:00 Trénink (Snowpark)

Sobota 10. 3. 2018

9:00 – 12:30 Kvalifikace SNICKERS FIS Europa Cup (Snowpark)

13:00 – 15:00 Finále SNICKERS FIS Europa Cup (Snowpark)

15:30 Vyhlášení SNICKERS FIS Europa Cup

20:00 Amundsen After Party (Club Klondike)

Neděle 11.3.

9:00 – 12:30 Kvalifikace Snowboard Zezula Tour 2018 (Snowpark)

3:00 – 15:00 Finále Snowboard Zezula Tour 2018 (Snowpark)

15:30 Vyhlášení Snowboard Zezula Tour 2018