logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

AIR AND STYLE 2018

AIR AND STYLE 2018

Šárka Pančochová navázala na vydařený vstup do sezony. Po šestém místě z italské Modeny si česká freestyle snowboardistka připsala umístění v Top 10 také na Světovém poháru v Pekingu. Na ohromné konstrukci uprostřed Národního stadionu v čínské metropoli vybojovala osmou příčku. O čtyři místa za ní skončila Kateřina Vojáčková.

Monumentální Národní stadion v čínském Pekingu přezdívaný Ptačí hnízdo, který hostil letní olympijské hry v roce 2008 a bude dějištěm zahajovacího ceremoniálu zimních olympijských her v roce 2022, ve svých kulisách přivítal elitu freestyle snowboardistů. V rámci Světového poháru v disciplíně Big Air se mezi tribunami s kapacitou 91 tisíc diváků dařilo také českým závodnicím.

Pančochové se v Pekingu nevydařil první pokus, za který od rozhodčích dostala pouze 13,75 bodu. V druhém skoku už ale zkušená česká snowboardistka potvrdila, že jí začátek sezony zastihl v pohodové formě, a vysloužila si 75,25 bodu. Na postup mezi nejlepší šestici to však tentokrát nestačilp  a  obsadila osmou pozici.

Oproti prvnímu závodu sezony si naopak výrazně polepšila druhá česká závodnice Kateřina Vojáčková. Na začátku listopadu v Modeně obsadila jednadvacetiletá reprezentantka devatenácté místo, tentokrát se jí v čínské metropoli dařilo více. Díky povedenému druhému pokusu dostala 35,7 bodu a brala dvanáctou příčku.