logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

SNOWBOARD ZEZULA TOUR 2019 – Vítkovice

SNOWBOARD ZEZULA TOUR 2019 – Vítkovice

Snowboard Zezula Kidz Tour 2019 pokračovala druhým závodem v sobotu  2.2. v K2 Snowparku ve Vítkovicích, kde také současně odstartoval prvním závodem Český Pohár Snowboard Zezula Tour 2019 pro kategorie juniorů a dospělých mužů i žen.

Téměř sedm desítek závodníků se postupně představilo na slopestylové trati zahrnující dvě platformy s raily a  dvě platformy  se skoky o velikosti 12 a 14m. K2 snowpark ve Vítkovicích  byl skvěle připraven, tak aby si v něm mohli zazávodit nejen děti, ale i naši přední jezdci v čele s loňským celkovým vítězem Českého Poháru Danem Porkertem a jeho bratrem Ondrou Porkertem a byli to právě oni kteří dospělou kategorii ovládli před třetím Danem Paulíčkem. V bratrském souboji se nakonec víc radoval Ondra, který za jízdu bs noseslide do blunt 270out na prvním railu, fs180 ss blunt 270 out na double kinku a kombinací skoků cab 540 do fs 900 melon vyhrál  a připsal si tak první letošní body do mezinárodního žebříčku FIS, které mu např.umožní startovat na domácím Snickers Evropském Poháru v Peci pod Sněžkou 16.3. 2019.  V ženské kategorii nejvíc nadiktovala Terka Čermáková. Druhá skončila Mája Kreisingerová před třetí Kristýnou Kulík.

Tradičně nejvíc obsazená kategorie juniorů přišla hned v úvodu závodu o jednoho z favoritů závodu nadějného juniora Kubu Hroneše, který si poranil klíční kost a místo na stupně vítězů tak zamířil k doktorovi. Zastoupil ho naštěstí kolega z juniorské reprezentace Láďa Hrstka, který jako student místního snowboardového gymnázia  Vítkovický snowpark důverně zná a tak  předvedl solidní jízdu fs boardslide na kink railu, boardslide na double kinku, na skoku fs720 melon grab a bs 900 mute grab na spodním skoku. Na závodech se po delší pauze objevil také Vašek Toman, radost z ježdění a čistá jízda mu zajistili druhé místo. Třetí byl lokální jezdec Eda Klíma. Rovněž kategorii Open pro nesponzorované jezdce ovládl lokální jezdec a hlavní shaper parku Filip Znamenáček.

Dětské závody Snowboard Zezula Kidz Touropět ovládli ve svých kategoriíchSuper GromMatyáš Krejčí, Grom menDan Volopich,  Kids MenTimon Matěna. V dívčích kategoriích Grom womenvyhrála Anička Tomanová a v kategorii Kids womansi připsala další vítězství suverénka loňského série Vanessa Volopichová.

Další zastávkou Českého Poháru ve Freestyle snowboardingu pro všechny kategorie bude 17.2. snowpark v Deštném v Orlických horách, kam Vás srdečně zveme. Registrace a více informací najdete na webu www.czechsnowboarding.cz

TERMÍNY ZÁVODŮ:

17.2. Snowboard Zezula Tour  / Deštné v Orl. Horách

2.3. SnowKidz / Boží Dar

17.3. Snowboard Zezula Tour – MČR Slopestyle  /   Pec pod Sněžkou

31.3. Finále Kidz Tour Neversummer  / Rokytnice – Dvoračky

 

KATEGORIE (KLUCI a HOLKY):

SUPER GROMS (ročník 2012 a mladší)

GROMS (ročníky 2009-2011)

KIDS (ročníky 2006-2008)

Fotogalerie a kompletní výsledky na webu www.czechsnoaboarding.cz

Galerie: Snowboard Zezula Vítkovice

Výsledky ze závodů: Vítkovice