logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

World Cup Modena 2018

World Cup Modena 2018

Italská Modena hostila o víkendu první Světový pohár ve freestyle snowboardingu v disciplíně Big Air. Hodně nahlas o sobě dala vědět česká snowboardová stálice Šárka Pančochová, která se v ohromné konkurenci probojovala do finálové šestky nejlepších.

Na startu úvodního Big Airu nové sezóny nechyběla trojice českých reprezentantů reprezentanti Šárka Pančochová, Katka Vojáčková a Petr Horák. Šárka úspěšně navázala na konec minulé sezóny, kde shodou okolností také v Itálii brala třetí místo. V Modeně se jí v nabité konkurenci olympijských medailistek podařilo zvládnout kvalifikaci a probojovat se mezi šest nejlepších do nočního finále.

Tam už bohužel česká snowboardistka výkon z kvalifikace nezopakovala a na „bednu“ to tentokrát nevyšlo, i tak ale může být Šárka s konečným šestým místem spokojená. Katka Vojáčková obsadila místo devatenácté a Petr po ošklivě vypadajícím pádu z kvalifikace a zranění k dalšímu skoku nenastoupil. Jediný český mužský zástupce v Modeně se tak musel spokojit s 49. příčkou.

Freestyle snowboardisty teď čeká krátké soustředění v Alpách a následuje další podnik Světového poháru v Pekingu, který je na programu od 22. do 24. listopadu.